Danes smo se tretješolci z nahrbtniki odpravili na pohod do Krpanovega otroškega igrišča v Domžalah. V škatlice smo pospravili šolsko malico, si natočili vodo v stekleničke in krenili. Pot nas je vodila skozi vasi Dragomelj in Šentpavel. Kljub jesenskemu času so se vrtovi in njive bohotili z zelenjavo in cvetjem. Prepoznali smo zelje, ohrovt, radič, blitvo, buče, tudi paprika in paradižnik sta ponekod še rasla. Ustavili smo se ob cvetočih kanah in povedali, da iz njih pridobivamo barvilo, tudi za barvanje las. Pot nas je vodila mimo polj, kjer nas je očarala rumena oljna repica, iz katere pridelujejo tudi olje. S koruznimi laski smo si delali brke. Opazili smo nekaj kozolcev, del naše pomembne kulturne dediščine. Zadnji del poti je vodil ob Kamniški Bistrici. Na igrišču smo se naigrali in se po isti poti vrnili peš nazaj. Če nas je zjutraj božala megla, je bilo bolj prijetno ob vračanju, ko nas je pobožalo toplo sonce. Še bomo šli!