Dne, 12. 6. 2017, so učenci v 5. a-razredu, pod vodstvom razredne učiteljice Marije Dokl, prikazali kako tehniški dan narediti čim bolj učno-zabaven, ne samo učencem 5. a-razreda, ampak vsem učencem in zaposlenim v Osnovni šoli Dragomelj. Na šolskih hodnikih razredne stopnje ni bilo osebe, ki ne bi opazila teh zanimivih izdelkov ali skrila navdušeno pohvalo petošolcem. Učenci so iz različnih materialov (karton, papir, plastika, guma ipd.) izdelali več različnih uporabnih izdelkov (avtomobil na pogon, prevesna gugalnica, kocka). Ob izdelavi so zelo uživali, še predvsem ob ugotovitvi, da si posamezne zanimive igrače lahko izdelajo tudi sami in jih tako naredijo unikatne. Prepričani smo, da bodo od sedaj dalje igre v jutranjih varstvih in podaljšanih bivanjih še bolj zanimive.