V ponedeljek, 17. 4. 2023, smo se učiteljice in ravnateljica Osnovne šole Dragomelj udeležile 7. konference učiteljev naravoslovnih predmetov z naslovom Z znanjem in ravnanjem naslavljajmo podnebne spremembe in trajnostnost, ki je potekala v Laškem. Sprva smo se udeležile več predavanj, ki so zajemala podnebne spremembe, trajnostnost in poučevanje v razredu, nato pa je sledila učiteljska izmenjevalnica in odprta učilnica, kjer smo kot šola predstavili svoje dosedanje delo na temo trajnostnost. Na stojnici smo prikazali naslednje projekte:

· Pešbus,

· priredbo pravljice Pod medvedovim dežnikom, v kateri otrokom skušamo prikazati perečo problematiko onesnaževanja okolja,

· čistilno akcijo Očistimo Slovenijo, ki je potekala v mesecu marcu,

· Zlato paleto,

· izdelovalnica igrač iz reciklirane tkanine,

· naravoslovni projekt Lipa Dragica

· projekt Hrana ni za v tja en dan itd.

S pomočjo naše stojnice smo ostalim učiteljem iz cele Slovenije prikazali veliko primerov dobre prakse, ki jih že leta izvajamo na osnovni šoli pri pouku ali pa s pomočjo različnih projektov, v katere smo vključeni kot šola.

Vsekakor smo mnenja, da je bil dan več kot uspešen.