V letošnjem šolskem letu je potekala že 5. Zlata paleta – festival ustvarjalnosti, kjer vsi učenci naše šole celotni dan namenijo ustvarjanju. Učenci so likovno razmišljali, kaj se bo zgodilo z našim planetom, če ne bomo storili ničesar, oziroma kako lepo bi lahko bilo, če stopimo skupaj in se zavzamemo za okolje. Njihovi izdelki so razstavljeni po šoli, skrbno jih je pregledala strokovna žirija treh profesoric likovne umetnosti, ki je podelila številne nagrade in izbrala tudi zmagovalca celotne šole.

Prejemnik Zlate palete 2023 je Illia Ivanov iz 7.b razreda. Žirijo je prepričal s sporočilnostjo in izčiščenim motivom, kjer umetnik mojstrsko uporabi lestvico različnih sivin za prikaz svetlobe in sence v arktičnih razmerah. Slika od gledalca zahteva natančno opazovanje in presune s svojo zgodbo, saj nas s spretno kompozicijo in uporabo porstorskih ključev postavi v samo sliko. Tako skupaj z najbližjima pingvinoma opazujemo posledice globalnega segrevanja, v trenutku, ko se dogajajo.

Pohvala vsem učencem za čudovite izdelke in še enkrat skrene čestitke Illa!