Finalno tekmovanje za osnovnošolce v namiznem tenisu je potekalo v torek, 24. 5., na Ravnah.
Iz OŠ Dragomelj sta se tekmovanja udeležila David Grad (5. razred) in Maj Guček (4. razred).
Na finalno tekmo se je uvrstilo osem najboljših iz vse Slovenije v kategoriji od 1.-5. razreda.
Igrali so po sistemu vsak z vsakim.
David je s sedmimi zmagami in brez poraza postal Državni prvak, Maj pa je zasedel odlično 4. mesto.
Za Maja bo naslednje leto zopet priložnost, tokrat da se povzpne na vrh, David pa je sezono najmlajših kadetov (U-11) sklenil na najboljši možni način.
Prve namiznoteniške korake je David naredil na krožku namiznega tenisa na domači osnovni šoli. Nad njegovim znanjem sta bdela profesor telovadbe Iztok Bregar in mentor krožka David Orešnik. Nato pa je David nadaljeval s treningi v klubu v Mengšu. Trenutno trenira 4x tedensko in se redno uvršča med najboljše v svoji kategoriji. Z marljivim delom in borbenostjo, ki ga zaznamujeta, bomo o njem slišali še marsikaj lepega.
Čestitke obema mladima fantoma in naj jima bo rezultat s šolskega finalnega tekmovanja močna spodbuda za naprej.
Športni pozdrav,
David Orešnik