V sredo, 26. 9. 2018, smo na naši šoli obeležili Evropski dan jezikov. Na šoli so tako za učence od 6. – 8. razreda potekale delavnice v različnih jezikih, ki smo jih z velikim veseljem pripravile kar učiteljice naše šole. Učenci so tako imeli priložnost spoznati nekaj zanimivosti o slovenskih narečjih, se pomerili v razlikovanju med britansko in ameriško angleščino, se spoznati s francoščino, švedščino ter kitajščino. Učence devetega razreda pa je obiskala predstavnica ameriške ambasade ga. Stephanie-Barret Zebre, ki jim je v svojem maternem jeziku predstavila Havaje. Učenci so ji nato imeli priložnost postaviti tudi nekaj vprašanj.

Vtisi v besedi in slikah:

»Bilo mi je zelo všeč, saj smo spoznali nove jezike in kulturo. Bilo je zabavno in poučno.«

»Všeč mi je bilo, ker smo se lahko preizkusili v različnih jezikih.«

»Všeč so mi bili vsi jeziki, še najbolj pa kitajščina, švedščina in francoščina.«

»Zelo mi je bila všeč predstavitev Havajev in njihovih značilnosti.«

»Bila je zelo lepa izkušnja.«

Učenci

»Najlepše je bilo, da so me vsi drug dan pozdravljali z BONJOUR, ÇA VA? SALUT«

»Meni je bil dogodek zelo všeč, sploh ker sem imela priložnost otrokom predstaviti tudi svoje narečje – smo se nasmejali. Otroci so bili sproščeni in vem, da so se tudi v tistih 15 minutah marsikaj naučili.«

»Najlepše je bilo, ko so učenci komaj čakali na naslednjo delavnico in ob zaključku delavnice še zaploskali.«

Učitelji