Na predzadnji dan šole, 22. 6. 2017, je učence 5.a-razreda obiskal Klovn Jaka. Učenci so namreč pri zbiralni akciji papirja bili zelo uspešni in so si prislužili denarno nagrado, ki so jo v dogovoru z razredničarko lahko porabili za sladoled, izlet ali kaj drugega. Ker nam je v zadnjih šolskih dneh zelo prijala močna senca in smo eni izmed tistih, ki šolske stene raje zamenjamo s travnikom in drevesi, sva učiteljici 5. a-razreda pripravili presenečenje za učence, zunaj, v močni senci, ki nam jo je dajal bližnji gozdiček. Učence, posedene na blazinah, je presenetil Klovn Jaka, ki je iz cirkuške šole, na enokolesniku, s kovčkom v roki priletel kar skozi okno naše učilnice. S svojo rumeno “čokolado” (čelado) na glavi, črnimi okroglimi očali, karirastim suknjičem in prevelikimi pisanimi čevlji je nagovoril učence, ki so v en glas zavriskali od veselja. Dobra ura smeha nam ni ušla! Klovn Jaka je privabil veliko naših nasmehov in glasnih krohotov. Učenci so z zagnanostjo popravljali in učili Klovna Jako rabo pravilnejših besed, da se reče čelada in ne čokolada ter ga z veliko vnemo opominjali na njegovo nerodnost ob pospravljanu pripomočkov, ki so mu kar padali iz rok. Naš Klovn Jaka pa ni samo govoril in kazal veščine, ki se jih je naučil v cirkuški šoli, ampak je tudi za nas pripravil cirkuško urjenje na njegovih pripomočkih. Ker Klovn Jaka ne sme veliko izostajati iz svoje cirkuške šole, se je moral od nas počasi posloviti. Za konec nam je napihnil veliko balonov in pokazal, kako narediti balonastega kužka, ki nam je kot spomin na Klovna Jako in dobro voljo, ostal v rokah. Malo žalostni, ker nas je Klovn Jaka zapustil, a hkrati navdani s srečo in dobro voljo, smo z mahajočimi kužki pomahali Klovnu Jaki v slovo in mu zaklicali: “Hvala za najlepši zaključek pouka, se vidimo kmalu!”