Naša Lea Vagaja, učenka 9.razreda, je na državnem likovnem natečaju »Osvajanje vesolja« dosegla odlično 2. mesto med osnovnošolci. Natečaj je razpisala slovenska znanstvena fundacija v počastitev 125 let rojstva znanstvenika Hermana Potočnika-Noordunga (1892-1929), vizionarja poletov in bivanja v vesolju ter enega izmed pionirjev vesoljske znanosti in tehnologije globalnega pomena. Namen natečaja je temeljil v želji spodbuditi mlade ustvarjalne likovnike s slovenskih osnovnih in srednjih šol, da izdelajo likovne stvaritve, v poklon vizionarju Noordungu, kot tudi vsem znanstvenikom, inženirjem ter astronavtom za njihove dosežke.

Na natečaj je prispelo zelo veliko izdelkov, namreč kar več kot 430 likovnih del, izdelke pa smo oddali še lansko šolsko leto, tako da je Lea tekmovala kot osmošolka. Tako smo na njen uspeh še toliko bolj ponosni!
Bravo Lea!