Prihod oz. odhod učencev v šolo oz. iz nje

V novo šolsko leto smo že pošteno zakorakali. Opažamo, da v šolo učenci in učenke radi hodijo in prav je tako. Dne 10.09.2008 smo imeli pedagoški sestanek, na katerem smo kar nekaj časa namenili pogovoru o prihodu in odhodu učencev v šolo oz. iz nje. Sprejeli smo sklep: Učenci lahko prihajajo v šolo največ 15 minut pred začetkom pouka po urniku (razen učencev, ki so vključeni v oddelek jutranjega varstva) ter morajo šolo zapustiti takoj po končanem pouku oz. kosilu (razen učencev, ki so vključeni v podaljšano bivanje) oz. mirno počakati na avtobus v avli. V času čakanja na pouk oz. avtobus se naredi največ škode in kraj v šoli in bodo najprej osumljeni teh dejanj prav tisti učenci, ki navodil ne bodo upoštevali. Tiste, ki ne bodo spoštovali sklepa učiteljskega zbora, bomo v skladu s Pravilnikom o pravicah in dolžnostih učencev v OŠ, primorani kaznovati.