Projekt Hrana ni za tjavendan

V sklopu programa Ekošola smo se pridružili projektu Hrana ni za tjavendan. V sklopu projekta bomo spodbujali učence, zaposlene in starše k razmišljanju o socialnih, okoljskih in ekonomskih problemih, povezanih z zavrženo hrano. Z izvajanjem različnih aktivnosti na temo zmanjševanja zavržene hrane, bomo po korakih prišli do uporabnih rešitev na sistemski in ozaveščevalni ravni.

Cilji projekta:
· Zmanjšati in preprečiti nastajanje zavržene hrane doma in v šoli (hrana ni in ne sme biti odpadek).
· Spodbuditi praktično uporabo neporabljene hrane in prikazati pravilen način shranjevanja prehranskih izdelkov (kuharski mojster ni tisti, ki dobra kuha ter ustvarja veliko odpadkov, temveč tisti, ki premišljeno nakupuje in uporabi vse sestavine).
· Pravilno reciklirati in odlagati ostanke hrane (kompostiranje in ločeno odlaganje v zabojnik za biološke odpadke).
· Povečati zavedanje o odgovornem ravnanju s hrano.
· Skrbeti in krepiti izobraževanje o odgovornem ravnanju s hrano in zavrženo hrano.