»Veni, vidi, vici« – »prišli smo, videli smo in zmagali smo« to je bilo letošnje geslo naših tekmovalcev, ki so se lotili preučevanja zgodovinske literature na temo Rimski vsakdan na slovenskih tleh.

Letošnjega tekmovanja iz znanja zgodovine se je udeležilo 14 učencev, ki so na šolskem in državnem tekmovanju dosegli odlične rezultate. Na šolskem tekmovanju je 12 učencev osvojilo bronasto priznanje.

Na državno tekmovanje so se iz 8. razreda uvrstili Jakob Zakrajšek, Anaja Grudniik in Ela Turk Kovačič. V 9. razredu je to uspelo Zarji Gruden, Živi Ivanc in Kristini Bandelj.

Učenci so izkazali izjemen trud in energijo na pripravah za državno ter dosegli odlične rezultate, zato si vsi zaslužijo pohvale.

Jakob Zakrajšek dosegel zlato priznanje, Anaja Grudniik pa srebrno priznanje.

Vsem udeležencem iskrene čestitke.

Mentor Primož Gašpar