Tudi v tem šolskem letu bomo nadaljevali z zbiranjem plastičnih pokrovčkov za društvo Vesele nogicehttp://drustvo-veselenogice.si

Z zbranim denarjem društvo omogoča otrokom terapije za to, da bi bili lahko čim bolj samostojni. Ker so take terapije zelo drage, sodelujemo z zbiranjem plastičnih pokrovčkov tudi na naši šoli.

To so pokrovčki v velikosti do fi 10 z oznakami PP, PE in znakom za reciklažo, ki jih najdemo na plastenkah, tetrapakih, nekaterih zdravilih, milih in šamponih, pralnih sredstvih in mehčalcih, ter drugih živilih in čistilih. Pokrovčki so kompaktni.

Pokrovčki, ki niso primerni za reciklažo pa so: kovinski pokrovčki, pokrovčki z oznako PS (polistiren), plutovinasti pokrovčki in podobno.

Preden se nabere količina plastičnih pokrovčkov, ki je primerna za odvoz v reciklažo, lahko mine tudi več tednov. Zato vas naprošamo, da plastične pokrovčke predhodno tudi nekoliko sperete ter s tem zmanjšate neprijetne vonjave, ki se pojavijo z razkrojem ostankov hrane.

Hvala za vašo solidarnost!