V ponedeljek, 26. 9. 2022, smo na naši šoli obeležili Evropski dan jezikov. Na šoli so tako za učence od 6.–9. razreda potekale delavnice v različnih jezikih, ki smo jih z velikim veseljem pripravile kar učiteljice naše šole. Učenci so tako imeli priložnost spoznati nekaj palindromov in lomilcev jezika v slovenščini, si vetriti možgane z reševanjem zagonetk v angleščini, se preizkusiti v splošnem znanju o jezikih, se spoznati s francoščino, finščino, madžarščino ter pisavo cirilico. Učenci naše šole pa so v nekaterih razredih v skladu s sloganom Spoštujemo vse jezike v našem razredu naredili tudi plakate z različnimi frazami v različnih jezikih. Bilo je zanimivo, poučno, zabavno in polno izzivov.