Avto že dolgo ni več v modi, to zdaj vemo že vsi. Zato vsako leto med 16. in 22. septembrom pozovemo k spremembi potovalnih navad. Letos pod sloganom: Trajnostno povezani.

Trajnostno mobilnost slavimo že več kot 20 let. Vsako leto nas je več za zdravo mobilnost.

Zato Vas dragi starši prosimo, da svoje otroke v tednu od 16. 9. 2022 do 22. 9. 2022, v šolo ne vozite in jih spodbudite da v šolo pridejo (PEŠ, S KOLESOM, AVTOBUSOM, KOMBIJEM, SKIROJEM…).

HVALA ZA POMOČ IN SODELOVANJE

Evropski teden mobilnosti 2022

Kako je avtomobil postal sovražnik dobrega življenja?

Vsak dan se na naših cestah kuhajo podnebne spremembe, prihaja do prometnih nesreč, se prižigajo rdeče luči zaradi naraščajočih številk obolelih in vrstijo neprespane noči zaradi hrupa. Za vsemi temi škodljivimi posledicami se skriva motoriziran promet, ki znižuje kakovost življenja in povečuje tveganja za številne neljube učinke. Vsemu temu bi se lahko izognili s premišljeno uporabo trajnostne mobilnosti, ki odpira vrata učinkovitejšemu, bolj zdravemu in predvsem bolj poštenemu načinu premikanja. Evropski teden mobilnosti je vsakoletna priložnost, da spremenimo svoje potovalne navade.