Spoštovani starši,

glede na trenutne spremenjene okoliščine, bo pouk devetih razredov potekal drugače, kot smo bili vsi skupaj navajeni do sedaj.

Zato vam v nadaljevanju pošiljam pomembne informacije, pogovorite se z vašimi otroki in jim jih posredujte:

1. Otroci bodo zaradi priporočil NIJZ do konca leta ves čas razdeljeni v tri skupine – tako, kot so to že navajeni pri pouku nekaterih predmetov. Pouk učne skupine cel dan poteka v eni učilnici, enako velja za malico.

2. Spremenjen bo tudi urnik. Novi urnik in skupine posredujem v priponki.

3. Prvi šolski dan se ob pričetku pouka zberete na ploščadi pred vhodom v šolo (1. skupina – Šafarič in 3. skupina – Kovačič) oz. na betonskem igrišču (2. skupina – Horvat). Poiščete zarisane oznake in upoštevaje varnostno razdaljo. Po namestitvi zaščitne opreme učence učiteljica pospremi v razred, kjer se boste na razredni uri pogovorili o vseh spremembah in pomembnih podrobnostih glede šolanja v novih okoliščinah.

4. Ob prihodu v šolo otroci nujno s seboj prinesejo podpisano izjavo, da nimajo zdravstvenih težav (v priponki).

5. Učenci 9. razreda nosijo zaščitne maske ali drugo obliko zaščite ustnega in nosnega predela (šal, ruta, podobna oblika zaščite) izven matične učilnice učne skupine. Zaščitno opremo zagotovijo sami.

6. Učenci prvi dan v šolo prinesete vse učbenike, delovne zvezke in pripomočke. Kolikor bo le mogoče, jih ne boste odnašali domov.

7. Starši v šolo ne vstopate, razen v izjemnih primerih po predhodnem dogovoru z učiteljem.

8. Prevoz zaradi strogih priporočil NIJZ ne bo organiziran.

9. Pouk bo vsak dan predvidoma zaključen ob 12.50, ko učenci, ki niso naročeni na kosilo, takoj zapustijo šolski prostor. Kosilo za 9. razrede je od 13.30 do 14.00.

Vsi zaposleni se veselimo ponovnega snidenja z učenci in vas lepo pozdravljamo.

Peter Jerina
ravnatelj