Tik pred počitnicami smo na šoli organizirali delavnico Krog za dekleta, ki je bila namenjena našim osmo in deveto šolkam.

Kroga se je udeležilo 13 čudovitih deklet skupaj s tremi spremljevalkami. Preživele smo čudovit večer in prekrasno jutro. Spanje v šoli pa ima vedno svoj čar. Skupaj smo imele priložnost prespati in poglobiti vse modrosti, ki smo jih bile deležne s strani Ane Drevenšek.

13 deklet kot 13 luninih men, vse se je povezalo v neko celoto. Ženske smo zelo močno povezane z luno in njenimi menami. Vse to in še marsikaj so dekleta na delavnici izvedela. Vzdušje je bilo sproščeno, intimno in odprto za nove teme. Dekleta so sama pripravila večerjo, svečke so nam pričarale prostor intimnosti in varnosti. Anin občutek predati občutljive teme na spoštljiv, nežen in zanimiv način, je med puncami odprl prostor za nekaj novega. Nekaj, za kar sama menim, da bo za dekleta v tem času odraščanja, neprecenljiva popotnica za življenje.

Zapisala: Daša Vukašinovič