Tudi osnovnošolci OŠ Dragomelj smo se po vzoru 16-letne švedske dijakinje Grete Thunberg pridružili protestu proti podnebnim spremembam, ki je združil mlade iz 123 držav v upanju, da bodo opozorila slišana in tako pomagala ustaviti povečevanje onesnaževanja.

Pet minut pred poldnem smo se zbrali na igrišču, sklenili velik krog in simbolično objeli planet, na katerem živimo, ki nas oskrbuje z  vsem, kar potrebujemo, a se do njega obnašamo mačehovsko. To smo ponazorili s transparenti z opozorili o segrevanju in onesnaževanju Zemlje ter posledicah, ki jih bomo čutili mi in naši otroci. Dvignili smo svoj glas in vsak razred je izrazil svojo skrb glede uničevanja narave, kajti znano nam je, da znanstveniki in podnebni aktivisti že tri desetletja svarijo: če se bomo odločili spoprijeti se z izzivom, lahko podnebne spremembe precej upočasnimo. S tem si bomo kupili nekaj časa za razvoj ustreznih mehanizmov, da bomo lahko znižali ceno, ki jo bo družba morala plačati, in hkrati zmanjšali škodo, ki jo bodo pretrpeli ekosistemi. Po drugi strani pa si lahko zatiskamo oči in upamo na najboljše ter plačamo ceno, ko bo napočil čas plačila.