»Sredi zvezd, noč in dan se vrti ta svet, Zemlja pleše, tja med zvezde. Pride sneg, pride maj, pride spet jesen, tisoč let že Zemlja pleše,« so 21. 4. 2022 ob 17. uri na igrišču Osnovne šole Dragomelj prepevali učenci, ko smo se po dveh letih končno vsi skupaj (učenci, učitelji, starši, babice, dedki, sorojenci …) zbrali na šolski prireditvi Pozdrav pomladi.

Z zgornjo pesmijo smo se pridružili akciji vseslovenskega petja. Z namero povezanosti, ljubezni in iskrenosti smo se poklonili naši kulturi, jeziku, Zemlji in tako pozdravili pomlad. Obeležili smo kar tri pomembne dneve: dan Zemlje, dan knjige in dan vseslovenskega petja. Po nagovoru gospe ravnateljice so nastopili učenci z deklamacijami, ljudskim plesom, recitacijo, skečem, vokalno-inštrumentalnimi glasbenimi točkami ter s petjem. Po kulturnem programu smo se lahko okrepčali s čajem, s sladkimi ježki in miškami, izmenjali knjige v izmenjevalnici knjig, si ogledali razstavo Pišem z roko in še mnogo drugega. Izkazali smo se tudi v sočutju do živali, zato hvala vsem, ki ste prinesli potrebščine za Zavetišče Horjul.

Na prireditvi pa nismo le pozdravili pomladi, pač pa smo jo glasno priklicali predvsem v naša srca. Želimo si, da bi Zemlja še dolgo plesala, knjige še dolgo bivale z nami in imele vedoželjne bralce, srca pa naj še naprej pojejo vesele pesmi. Hvala vsem, da smo skupaj soustvarili tako prijeten dogodek. Da pa bodo besede še bolj oživele in prijetni vtisi še dolgo ostali v nas, vabljeni tudi k ogledu fotografij z današnjega iskrivega Pozdrava pomladi.