Ekošola

Osnovno vodilo naše šole je, da učence usmerjamo in ozaveščamo v smeri pravilnega ravnanja in življenja v okolju. Z roko v roki delavci šole in učenci: Ne le tako, da vsi skupaj skrbimo za čisto in zdravo okolje, ampak spremenimo način življenja in razmišljanja, prispevajmo tudi k temu, da bo ostal naš zeleno-modri planet našim zanamcem čist, zdrav in prijeten za bivanje.

CILJI EKOŠOLE

• Vzgoja za okoljsko odgovornost
  • Razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov in pomoč pri odpravi revščine
  • Vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju (uvajanje ekološko predelane hrane, pitniki, gibanje)
  • Spodbujanje kreativnosti, inovativnosti in izmenjava idej
  • Učinkovita raba naravnih virov (voda, odpadki, energija)
  • Spodbujanje k trajni mobilnosti
  • Učitelji vseh predmetov bomo v učne vsebine, smotrno uvajali eko-teme. Z učenci bomo zbirali in beležili, katere vsebine nam bo uspelo uresničiti.

Želimo vzpodbuditi vse učence, zaposlene, starše, krajane in ostale simpatizerje okoljske problematike, da otroke vzpodbujate pri omenjenih akcijah, saj se bo s tem širila stopnja njihove ekološke zavesti.