Pozdravljeni učenci in učenke, spoštovani starši!

Tako kot vse lepo, so tudi letošnje počitnice hitro minile. Upam, da ste jih preživeli prijetno, da ste počeli tisto, kar vas najbolj veseli in da ste si nabrali dovolj energije za nov, uspešen začetek.

Sporočam vam nekaj podrobnosti o prvem šolskem dnevu, da bo vstop v novo šolsko leto potekal brez zapletov.

Prvi dan pouka je v petek, 1.9.2017.

Učenci 2. – 9. razreda se zberete v telovadnici ob 8.20 uri . V učilnice vas bodo od tam pospremili razredniki.

Vsi učenci imate s svojimi razredniki dve šolski uri pouka (razredni uri), nato pa še tri ure pouka po urniku – do 12.50. Učenci 2. in 3. razreda imate ta dan kulturni dan.

Učenci 5. razreda imate v tednu od 11.9. do 15.9. letno šolo v naravi. Podrobna navodila boste prejeli prvi teden pouka.

Prvošolci ste navodila za prvi dan pouka prejeli po pošti na dom.

Učenci uporabite garderobe, ki ste jih uporabljali v preteklem šolskem letu in se obvezno preobujete v copate.

Vsi učenci, ki ste oddali prijavo, prvi šolski dan prejmete  v šoli malico in kosilo.

Od ponedeljka naprej boste prejemali tudi zajtrk in popoldansko malico po oddanih prijavah.

V petek ne bo organiziranega jutranjega varstva, organizirano pa bo podaljšano bivanje.

Skupine podaljšanega bivanja smo oblikovali glede na vaše potrebe na spomladanski prijavnici, glede na urnike pouka, izbirnih predmetov in interesnih dejavnosti ter razpoložljive ure, ki jih financira ministrstvo. Podaljšano bivanje bo tako organizirano:

• do 14.30 za učence 4. in 5 razreda razreda,
  • do 16.10 za učence 1.-3. razreda,
  • do 16.40 dežurna skupina.

V primeru, da vam organizacija podaljšanega bivanja povzroča nepremostljive težave pri varstvu otroka, se oglasite pri vodstvu šole, kje bomo skupaj našli rešitev.

Glede na to, da bo večina učencev v šoli prejela učbenike, pridite v šolo s šolsko torbo (s seboj prinesite tudi beležko in pisalo ter copate).

Šolski prevoz (za učence iz Podgorice in Šentjakoba ter iz Bišč) bo organiziran  po sledečem voznem redu:

V petek, 1. 09. 2017:

V šolo Bišče 08:00
Šentjakob 07:45
Iz šole

Bišče in

Šentjakob

Od ponedeljka, 4. 09. 2017, naprej:

1. vožnja 2. vožnja
V šolo Bišče 07:20 08:00
Šentjakob 07:05 07:45
Iz šole

Bišče in

Šentjakob

Dragi učenci,
ob začetku šolskega leta vam želim, da se boste v šoli dobro počutili in pridobili ustrezna znanja, sposobnosti, delovne navade in vrednote, ki vam bodo koristile pri pozitivni osebnostni rasti, pri nadaljnjem šolanju in v življenju.

Lep pozdrav,

Peter Jerina