V letošnjem šolskem letu so učenci sodelovali pri projektu Varno na kolesu.

Sestavljena je bila ekipa mladih nadobudnih kolesarjev v sestavi Mark B., Jure K., Ažbe K., Žan K. in Maks S..

Njihova naloga je bila, da so ostale učence naše šole spodbujali k čim bolj množični in varni uporabi kolesa kot prevoznega sredstva. Pripravili so priporočila za odpravo prometnih pomanjkljivosti v šolski okolici z naslovom OŠ Dragomelj kolesarjem prijazna šola. Pregledali in analizirali so prometno – varnostni načrt. Pregledali kolesarske poti v šolskem okolišu in nevarne točke. Izpostavili primere dobre prakse, ki jih na OŠ Dragomelj že izvajamo. Izvedli so anketo o priljubljenosti kolesa med učenci od 6. do 9. razreda in prišli do pomembnih ugotovitev, kako priljubljeno je kolo kot prevozno sredstvo. Vse ugotovitve so predstavil s pomočjo računalniške predstavitve. Načrtovali so izgradnjo nove kolesarnice in jo tudi narisali.

Učenci so sodelovali v razpisu, kjer so osvojili skupno 2. mesto in za nagrado pridobili izvedbo prometnih predstavitev AVP za OŠ Dragomelj.

Iskrene čestitke in še veliko varnih kolesarskih kilometrov vam želimo.

Prometni koordinator

Primož Gašpar