V tem šolskem letu bomo nadaljevali z zbiranjem plastičnih pokrovčkov za društvo Vesele nogicehttp://drustvo-veselenogice.si
Z zbranim denarjem društvo omogoča otrokom terapije za to, da bi bili lahko čim bolj samostojni. Ker so take terapije zelo drage, sodelujemo z zbiranjem plastičnih pokrovčkov tudi na naši šoli.

To so pokrovčki v velikosti do fi 10 z oznakami PP, PE in znakom za reciklažo. , ki jih najdemo na plastenkah, tetrapakih, nekaterih zdravilih, milih in šamponih, pralnih sredstvih in mehčalcih, ter drugih živilih in čistilih. Pokrovčki so kompaktni.

Pokrovčki, ki niso primerni za reciklažo pa so: kovinski pokrovčki, pokrovčki z oznako PS (polistiren), plutovinasti pokrovčki in podobno.

Preden se nabere količina plastičnih pokrovčkov, ki je primerna za odvoz v reciklažo, lahko mine tudi več tednov. Zato vas naprošamo, da plastične pokrovčke predhodno tudi nekoliko sperete ter s tem zmanjšate neprijetne vonjave, ki se pojavijo z razkrojem ostankov hrane.

Hvala za vašo solidarnost!