Vabimo vas na predavanje dr. Anamarije Kejžar

PREVZEMANJE ODGOVORNOSTI ZA LASTEN USPEH,

ki bo zanimivo za starše učencev vseh starosti.

Predavanje bo v jedilnici OŠ Dragomelj

v sredo, 16.04.2014, s pričetkom ob 18. uri.

Pred predavanjem bodo oddelčni roditeljski sestanki oz. govorilne ure.

Vabljeni!

Dr. Anamarija Kejžar ima več kot dve desetletji izkušenj v izobraževanju – kot svetovalna delavka za vrtec in osnovno šolo, zunanja sodelavka Zavoda za šolstvo, ravnateljica in visokošolska učiteljica na visoki šoli ter na angleški univerzi. Raziskuje področje upravljanja in prenosa znanja.

Je ustanoviteljica Inštituta MAKSIMA in mati štirih otrok.

V predavanju PREVZEMANJE ODGOVORNOSTI ZA LASTEN USPEH bo predstavila delovanje različnih teoretskih konceptov v praksi – od pogovorov o šoli, vstopa v šolo in prvih ocen dalje je pomembna partnerska vloga med starši in učitelji, kjer se z odkrito in pravočasno komunikacijo  lahko tako eni kot drugi seznanijo z posebnostmi otroka – njegovimi močnimi in dobrimi področji.

Prevzemanja odgovornosti se otroci učijo že v vrtcu in doma, nato s prvimi domačimi nalogami in obveznostmi za šolo.

Že v prvi triadi lahko dosežemo, da otrok poveže svojo pazljivost, poslušanje in sodelovanje pri pouku, ponavljanje doma, z obsegom lastnega uspeha. Tako  lahko kasneje starši otroka predvsem usmerjajo v redno šolsko aktivnost in osvajanje navad, ki ga vodijo k uspehu.