V petek, 16. 11. 21012 bomo na šoli Dragomelj tudi letos pripravili TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK.

Ugotavljamo, da vse manj ljudi zajtrkuje, čeprav je za dnevno oskrbo telesa s hranilnim snovmi zajtrk bistvenega pomena.  Ta pobuda naj bi spodbudila čim več staršev in učencev, da bi redno zajtrkovali.

V petek, 16. 11. 2012 se bodo učenci v šoli zbrali že ob 8.00 uri. Tudi šolski avtobus in kombi bosta ta dan učence pripeljal v šolo 20 min prej kot druge dni.

Zajtrkovali bomo torej ob 8.00 uri, po zajtrku pa si bo vsak učenec ob pomoči osmošolcev in učiteljic oblikoval svoj »kruhek«, ki ga bomo nato spekli. Upamo, da bo tak začetek dneva za naše učence prijeten in jih bo spodbudil  k rednemu uživanju zajtrka.

Stroške zajtrka bo krila šola. Donatorji letos surovin za zajtrk ne bodo podarili kot lani. Zato smo izmed lokalnih dobaviteljev izbrali najbolj ugodne. Kruh nam bo priskrbela Pekarna Piskač, mleko pa Kmetija Ule.

Sonja Kračman